2019 Yaz Okulu
Hakkında

Yeteneklerini Geliştireceğin, Teknoloji Üreteceğin, Unutulmaz Bir Yaz Okulu Seni Bekliyor.

Yaz Okulumuz bilim, teknoloji ve alternatif eğitim yaklaşımları konusunda ar-ge çalışmaları yürüten bir ekip tarafından 2011 yılından itibaren düzenlenmektedir. 21. Yüzyıl içerisinde değişen ve dijitalleşen dünya ile birlikte geleceğe hazırlanan çocuklarımızın teknolojiyi sadece kullanma değil üretme konusunda da desteklenmesi sağlanır.

Yaz okulu programında katılımcılar bilim-yazılım ve robotik takımları altında ilgi alanlarıyla ilgili yoğun bir atölye programına katılırlar. Bu süreçte yetenek ve becerilerini desteklenmesi sağlanır. Katılımcılar geleceğe yönelik önemli tecrübeler kazanırlar. Ayrıca akademik anketler ve gözlem formlarıyla katılımcılara ve ailelere geri bildirimler yapılır.

Neden Bu Programa Katılmalısın?

Türkiye’nin en kapsamlı atölyeleriyle kendi projelerini üret!

Gelişmiş eğitim materyalleri, insan robot teknolojileri, yapay zeka uygulamaları ve bilimsel deneyler bu programda.
Türkiye’nin en kapsamlı atölye programlarıyla bu yaz unutulmaz olacak. Kendi projeni üretebilecek ve gelişmiş 3d yazıcılarla kendi ürünlerini üretebileceksin. Her öğrenci için eğitim materyallerinin olduğu atölyemizde, otonom araçlar ve yapay zeka uygulamaları gibi ahşap işleme atölyesi gibi tasarım atölyeleri de alacaksın.

İlgi alanlarınla yönelik hazırlanan; Bilim ve Teknoloji – Robotik ve Teknoloji – Yazılım ve Yapay zeka gruplarından birine girerek geleceğe yönelik yeteneklerini geliştireceksin.

YAŞ ARALIĞINA GÖRE
PROGRAMLAR

1. Dönem 17 - 28 Haziran 2019
2. Dönem 01 - 12 Temmuz 2019
3. Dönem 19 - 30 Ağustos 2019
4. Dönem 02 - 13 Eylül 2019

6 - 9 Yaş

Hafta İçi Hergün
10:00 - 13:00

500 TL
DETAYLAR

10 - 13 Yaş

Yaş Hafta İçi Her Gün
14:00 – 17:00

500 TL
DETAYLAR

14 - 16 Yaş

Hafta İçi Her Gün
14:00 – 17:00

500 TL
DETAYLAR

Program Genel Kazanımları

Yaz Okulu programımız süresince öğrenciler ilgi alanlarına göre yoğun bir uygulamalı program alırlar. Programımız eğitim bilimciler, mühendisler ve bilim insanlarının ortak hazırladıkları, uyguladıkları ve sürekli gelişen bir yapıya sahiptir. 7 yıldır devam eden uygulamalarda, öğrencilerden, velilerden, akademik kuruluşlar ve iş dünyasından alınan nicel ve nitel veriler programın gelişimini sağlamaktadır.

Yetenek ve Beceriler

Okullarda yoğun akademik yaşam içinden geçen bireylerin yetenek ve becerileri yeterli miktarda desteklenemez. Katılımcıların bilimsel süreç becerileri, mühendislik ve tasarım için gerekli yetenekler, mantıksal düşünme ve üst düzey düşünme becerileri, programlama ve algoritmik düşünme becerileri desteklenir.

Üretim Kültürü

Araştırmalar yeni nesillerin hazır tüketimi çok daha fazla ve çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğini göstermektedir. Programımızda katılımcıların ahşap ürün üretiminden robot üretimine kadar birçok aşamada kendi ürünlerini projelendirmeleri ve üretmeleri sağlanır.

Mesleki Tecrübeler

Günümüzde bilim ve teknoloji alanındaki mesleklerin seçimi ağırlık kazanmıştır. Buna rağmen öğrencilerin lisans öncesinde bilim ve teknoloji alanlarıyla ilgili somut yaşantıları oldukça sınırlıdır. Programımızda öğrenciler ilgi alanlarına göre atölyelerde gerçek yaşam tecrübesi kazanırlar.

Geleceğe Hazırlık

Program süresince bilim ve teknoloji alanlarında elde edilen kazanımlar geleceğin mesleklerine hazırlık sağlamaktadır. Ayrıca atölyemizde yapay zeka, otonom araçlar, gömülü sistemler, endüstri 4.0, beyin mühendisliği gibi geleceğin teknoloji olan alanlarda öğrenciler atölye çalışması yapabilirler.

Sorumluluk

Günümüzde tüm dünyada öne çıkan üniversitelerin uygulamakta oldukları bireysel gelişim ve bireysel eğitim programlarını atölyemizde benimsemekteyiz. Bu süreç öğrenme sorumluluğun öğrencide olduğu bir farkındalık yaratır. Programda öğrenme sorumluluğu kadar, proje, ekip çalışması ve atölye düzeninden de katılımcılar sorumludur.

Veliler Programlarımız Hakkında
Neler Söyledi?

 • Merak, araştırma ve üretimi çocuklara özendirerek çok büyük ve önemli bir iş yaptığınızı düşünüyorum. Eksik olmayın. Teşekkür ederim.

  Arzu Çırpan Kantarcıoğlu
  Uzman Psikolog - Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Sevgili proje yöneticileri, Üniversitemiz bünyesinde Ulutek' de gerçekleştirdiğiniz program ile çocuklarımıza hayal etme ve hayallerini gerçekleştirme imkanı verdiniz yeni projelerinizde tekrar görüşmek dileğiyle.

  Prof. Dr. Adalet Meral Güneş
  Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.D. Başkanı
 • Merhaba , biz Fransa / Paris’te yaşıyoruz. Her sağlıklı bireyde olması gerektiğine inandığım merak etme, düşünme, sorgulama ve öğrenme isteği gibi becerileri çocuğuma kazandırmayı çok istedim. Bu nedenle; Türkiye ye gelmeden internet üzerinden araştırdım, okulunuzla bu sayede tanışmış olduk. Saygılarımızla.

  Serpil Sezer ÇÖL
  Paris – Fransa
 • Bu etkinliğin çocuklarımızın gelişimine önemli katkı sağladığını, elektronik ve robotik konusunda bir farkındalık oluşturduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkürü borç biliriz.

  Prof. Dr. Hüseyin Aksel Eren
  Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği
 • “Merhaba; Ben Ege Berk GÜLPEK, bu kampa çok istediğim için geldim ve gerçekten çok eğlendim. İyi ki gelmişim. Kendimi gerçekten çok iyi hissediyorum.”

  Doç. Dr. Anastasia Şenyıldız
  Uludağ Üniversitesi, Alman Dil ve Edebiyatı
 • Sevgili ULUTEK Maker Ekibi, Çocuklarımıza sağladığını bu etkinlik için çok teşekkür ederiz. Teknolojinin her geçen gün daha fazla hayatımıza girdiği bu dönemde çocuklarımıza kazandırdığını ufuk için çok teşekkürler.

  Doç. Dr. Tülin Arslan
  Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi
 • Özgür Çınar’ın katılmış olduğu bu program da her gün yeni bilgiler öğrenerek, heyecanla eve gelişi ve anlatışı benim için çok güzeldi. İlerideki eğitim hayatı için çok güzel bir tecrübe oldu. Bu eğitim programını hazırlayan herkese çok teşekkür ederim.

  Ebru Varlı Geçgel
  İnsan Kaynakları Uzmanı
 • “Merhabalar, Ben Nazmi PEKDEMİR. Bu kampın bana gerçekten çok şey kattığını düşünüyorum ve çok eğlendim. Bu kampta emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

  Nazmi PEKDEMİR
  Katılımcı – Bursa Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği
 • Ben Melisa ARDIÇ. Kampın öğrencisiyim. Kamp güzel geçti. Çok eğlendik ve aynı zamanda öğrendik. Kamp çok yoğun geçti. Ailemi bile çok az arayabildim. Ama bu yoğunluk güzel bir yoğunluk. Seneye de görüşmek dileğiyle.

  Katılımcı – Melisa ARDIÇ
 • Bu güzel etkinliği düzenleyerek çocuklarımıza yeni ufuklar açtığınız için teşekkür ederim. Uygulamaya dönük ve çocukların ilgisini çeken bu eğitim gerçekten yararlı oldu.

  Sibel Kuzgun Akın
  Bilgisayar Mühendisi
 • Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çocukların yaratıcılıklarını fark ettikleri ve teknolojiye yakın dolu dolu bir iki hafta geçirdiler. Umuyorum hayatlarına bu bakış açısını kazandırarak, teknolojiyi hayatlarının içinde tüketici değil, üretici bireyler olabilirler.

  Nur Alan
  Makine Mühendisi
 • Merhaba! Ben Serkan Oksar GÜNEY. Yapmış olduğunuz organizasyon için teşekkür ederiz. İyi zaman geçirdiğimi düşünüyorum. Herkese teşekkür ederim.

  Oksar GÜNEY
  Katılımcı - Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği
 • “Teşekkürler. Bu etkinlik bana bir düşünme fırsatı, fikir kazandırdı. Bir haftalık süre içerisinde bu kadar verimli zaman geçireceğim başka bir etkinlik hayal edemiyorum. Bu etkinliği bizim önümüze sunan ve etkinlik sürecinde bizlere yardımları dokunan tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum.

  Burak KURNALI
  Katılımcı – Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği
REFERANSLAR