YAZILIM VE YAPAY ZEKA TAKIMI

Yazılım geliştirme de yoğunlaşacak, yapay zeka teknolojileri konusunda proje üretecek ve takımınla bir otonom araç projesi yapacaksın.

Android, C++, Python, Raspberry Pi, Matlab, Yapay Zeka Uygulamaları ve Otonom Araç Atölye Çalışmaları Bu Takımda.

Neden Bu Takımda Yer Almalıyım?

  • MIT Üniversitesi Otonom Araç Projesi seni bekliyor.
  • Yoğunlaştırılmış bir yazılım eğitimi almak
  • Algoritmik düşünme beceri geliştirmek
  • Intel ve Nvidia Yapay Zeka platformlarını kullanmak,
  • Takımınla birlikte proje geliştirmek,
  • Teknoloji uygulamaları, sosyal etkinlikler ve daha fazlası seni bekliyor.

Bu Takımda Neler Kazanacağım?

  • Yoğun bir yazılım eğitimi alarak C++ ve Python programlama dillerinin temelini öğreneceksin.
  • Farklı sorunların çözümü için algoritmalar geliştireceksin.
  • Arduino, Raspberry Pi ve diğer geliştirme platformlarını kullanarak projeler gerçekleştireceksin.
  • Yapay zeka uygulamaları gerçekleştirecek ve test edeceksin.
  • Otonom araç atölyesinde takımınla hazırlayacağın otonom aracını hazırladığımız pistte yarıştıracaksın.
  • Takım kuracak ve sosyal becerilerini geliştireceksin.

Senin İçin Kampın Hikâyesi

Google, MIT ve Microsoft şirketlerinin de üzerinde yoğun olarak çalıştıkları otonom araç teknolojisini sende geliştirmek ister misin? NVIDIA platformları kullanarak MIT üniversitesi tarafından hazırlanmış otonom araç seti ile kendi otonom aracımızı geliştirecek ve yapay zeka uygulamaları gerçekleştireceksin. Ayrıca mobil programlama, C++ ve python öğreneceksin. Takımını kurup kendi uygulamanı geliştirecek ve sunacaksın. Takım oyunlarında ekip ve liderlik becerilerini geliştirecek ve sosyal etkinliklerde doyasıya eğleneceksin. Takımını bekleyen zorlu görev ise bir insansı robot geliştirip yürümesini sağlamak olacak. Unutma başarılı bir şekilde gerçekleştireceğin her uygulama, görev, takım çalışması ve sosyal iletişim grubunu kamp kupasına bir adım daha yaklaştıracak.

Mühendislik ve Teknoloji Takımı Kamp Programı

1. Gün (Pazar)

Saat Etkinlik
13:00 Bursa’ya varış
14:00 Otele Hareket
15:00 Yerleşme
16:00 Dinlenme
17:00 Tüm Grupların İlk Buluşması
18:00 Akşam Yemeği
19:00 Sosyal Etkinlikler (Takım Oyunları)
20:00 Takımların ve Grupların Ayrılması
21:00 Kamp Flamalarının Dağıtımı
22:00 Takımlara Proje Dosyalarının Dağıtımı
23:00 23:00 Eğitim – Teknoloji Tasarım Döngüsü

2. Gün (Pazartesi)

Saat Etkinlik
7:00 - 8:00 Kahvaltı
8:00 – 8:30 Ara
8:30 – 9:30 Eğitim – Yazılım Geliştirme
9:30 – 10:45 1. Atölye Programları – C++
10:45-12:00 2. Atölye Programları – Raspberry Pi (Kurulum)
12:00 – 13:00 Yemek Arası
13:00 - 13:30 Ara
13:30 – 14:45 3. Atölye Programı – Linux
14:45 – 16:00 4. Atölye Programı – Python
16:00 – 16:30 Kahve Molası
16:30 – 18:00 16:30 – 18:00 STEM Uygulaması – Algoritma Çözümü
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Sosyal Etkinlikler – Yaratıcılığını Göster
20:00 – 22:00 Takım Oyunları – PISA Kulesi
22:00 – 23:30 Takım Görevi - Raspberry Pi İle Programlama

3. Gün (Salı)

Saat Etkinlik
7:00 - 8:00 Kahvaltı
8:00 – 8:30 Ara
8:30 – 9:30 Eğitim – Endüstri 4.0
9:30 – 10:45 1. Atölye Programları – C++
10:45 - 12:00 2. Atölye Programları – Python
12:00 – 13:00 Yemek Arası
13:00 – 13:30 Ara
13:30 – 14:45 3. Atölye Programı – Raspberry Pi
14:45 – 16:00 4. Atölye Programı – Raspberry Pi Yapay Zeka Uygulaması
16:00 – 16:30 Kahve Molası
16:30 – 18:00 STEM Uygulaması – Görüntü İşleme
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Tüm Gruplar Arası Sosyal Etkinlikler – Takım Oyunları – Birlikte Yürüme
20:00 – 22:00 Takım Görevi Çalışması – Jetson İle Programlama
22:00 – 23:30 Takım Çalışması Uygulaması – Jetson Görüntü Alma ve İşleme

4. Gün (Çarşamba)

Saat Etkinlik
7:00 - 8:00 Kahvaltı
8:30 – 9:30 Eğitim – Nesnelerin İnterneti
9:30 – 10:45 1. Atölye Programları – Nesnelerin İnterneti
10:45 - 12:00 2. Atölye Programları – Python
12:00 – 13:00 Yemek Arası
13:00 – 13:30 Ara
13:30 – 14:45 3. Atölye Programı – Mobil Programlama
14:45 – 16:00 4. Atölye Programı – Raspberry Pi Yapay Zeka Uygulaması
16:00 – 16:30 Kahve Molası
16:30 – 18:00 16:30 – 18:00 STEM Uygulaması – Görüntü İşleme
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Tüm Gruplar Arası Sosyal Etkinlikler – Takım Oyunları – Akan Kanallar
20:00 – 22:00 Takım Görevi Çalışması – Otonom Araç Kontrol
22:00 – 23:30 Takım Çalışması Uygulaması – Otonom Araç Sensör Verisi Alma

5. Gün (Perşembe)

Saat Etkinlik
7:00 - 8:00 Kahvaltı
8:00 – 8:30 Ara
8:30 – 9:30 Eğitim – Robot Programlama
9:30 – 10:45 1. Atölye Programları – Python
10:45 - 12:00 2. Atölye Programları – Raspberry Pi Yapay Zeka Uygulaması
12:00 – 13:00 Yemek Arası
13:00 – 13:30 Ara
13:30 – 14:45 3. Atölye Programı – Mobil Programlama
14:45 – 16:00 4. Atölye Programı – IOT (Nesnelerin İnterneti)
16:00 – 16:30 Kahve Molası
16:30 – 18:00 Proje Uygulaması – Otonom Araç-ROS Uygulamaları
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Tüm Gruplar Arası Sosyal Etkinlikler – Defile Yürüyüşü
20:00 – 22:00 Takım Görevi Çalışması – Otonom Araç Pist Denemesi
22:00 – 23:30 Robot Yarışması - Otonom Araç Otonom Sürüş Denemesi

6. Gün (Cuma)

Saat Etkinlik
7:00 - 8:00 Kahvaltı
8:00 – 8:30 Ara
8:30 – 9:30 Proje Uygulaması – Otonom Araç – Otonom Sürüş
9:30 – 10:45 5. Atölye Programları – Elektronik
10:45 - 12:00 6. Atölye Programları – Raspberry Pi Yapay Zeka Uygulaması
12:00 – 13:00 Yemek Arası
13:00 – 13:30 Ara
13:30 – 14:45 7. Atölye Programı – Python
14:45 – 16:00 8. Atölye Programı – Mobil Programlama
16:00 – 16:30 Kahve Molası
16:30 – 18:00 Proje Uygulaması – Otonom Araç Sürüş
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Tüm Gruplar Arası Sosyal Etkinlikler – Serbest Atölye Saati
20:00 – 23:00 Takım Görevi Çalışması – Otonom Araç Sürüş

7. Gün (Cumartesi)

Saat Etkinlik
7:00 - 8:00 Kahvaltı
8:00 – 8:30 Ara
08:30 - 12:00 Proje Uygulaması –Otonom Araç Görev Pistti
12:00 – 13:00 Yemek Arası
13:00 – 13:30 Ara
13:30 – 14:45 Uludağ Doğa Yürüyüşü – Sarı Alan Yürüyüşü
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Takım Görevi Çalışması – Otonom Araç 2. Görev
20:00 – 22:00 Tüm Gruplar Arası Sosyal Etkinlikler – Kapanış Partisi
22:00 – 23:30 Atölye – Serbest Robot Atölyesi

8. Gün (Pazar)

Saat Etkinlik
7:00 - 8:00 Kahvaltı
8:00 – 8:30 Ara
8:30 – 10:00 Sertifika Töreni
10:00- 11:00 Kamp Kupasının Verilmesi
11:00 – 12:00 Bursa Dönüş
12:00 – 13:00 Terminale Varış