TASARIM VE OYUN GELİŞTİRME TAKIMI

Oyun geliştirme dünyasına adım atacak, farklı bir çok atölyeye katılacak ve takım olarak kendi sanal gerçeklik uygulamanızı hazırlayacaksınız.

Unity Oyun Geliştirme, C# Programlama, Sanal Gerçeklik Uygulamaları, 3d Tasarım ve Yazıcı Atölyeleri ve Daha Fazlası Bu Takımda.

Neden Bu Takımda Yer Almalıyım?

  • Oculus Rift sanal gerçeklik gözlükleri ile uygulama geliştir.
  • Yoğunlaştırılmış bir Unity ve C# eğitimi.
  • Design Thinking eğitimi.
  • 3D Modelleme ve 3d yazıcı eğitimi.
  • Takımınla birlikte proje geliştirmek.
  • Teknoloji uygulamaları, sosyal etkinlikler ve daha fazlası seni bekliyor.

Bu Takımda Neler Kazanacağım?

  • Yoğun bir Unity eğitimi alarak oyun geliştirme temel ilkelerini öğreneceksin.
  • Farklı temalarda oyunlar geliştireceksin.
  • Oculus Rift platformunu kullanarak kendi sanal gerçeklik uygulamanı geliştireceksin.
  • 3d modelleme eğitimi alacak ve gelişmiş 3d yazıcılardan baskı alabileceksin.
  • Takımınla birlikte hazırladığın oyunu kamp katılımcılarına pazarlayacaksın.
  • Kendi oyun geliştirme takımını kuracak ve sosyal becerilerini geliştireceksin.

Senin İçin Kampın Hikâyesi

Artık kendi oyunumu geliştirme vakti geldi diyorsan bize katıl. Gelişmiş oyun motoru Unity üzerinden 2d ve 3d oyun tasarlamayı öğreneceksin. C# ile oyun programlama üzerine detaylı bir eğitim alacaksın. 3d modelleme atölyesinde yaptığın tasarımları 3d yazıcılar ile üretebilecek ve 3d kalemler ile özgün tasarımlar gerçekleştirebileceksin. Takım olarak kendi oyun geliştirme şirketini kuracak ve hazırladığın sanal gerçeklik uygulamasını diğer kamp katılımcılarına pazarlayacaksın. Unutma başarılı bir şekilde gerçekleştireceğin her uygulama, görev, takım çalışması ve sosyal iletişim grubunu kamp kupasına bir adım daha yaklaştıracak.

Tasarım ve Oyun Geliştirme Takımı Kamp Programı

1. Gün

Saat Etkinlik
16:30 – 18:00 Otele Yerleşme
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Tanışma ve Kamp Kuralları
20:00 – 21:30 3D Yazıcı Teknolojileri Eğitimi
21:30 – 23:00 Takım Flamalarının Dağıtımı, Takım Görevleri ve Eğitimi
23:00 – 23:30 Yatış

2. Gün

Saat Etkinlik
7:00 - 8:30 Kahvaltı
8:30 – 9:00 Ara
9:00 – 10:15 Atölye: BBC Microbit – Python Programlama
10:15 – 11:30 Atölye: 3D Tasarım Atölyesi
11:30 – 12:30 Eğitim: Unity Oyun Programlama
12:30 – 13:30 Öğlen Yemeği
13:30 – 14:45 Eğitim: C# Programlama
14:45 – 16:00 Atölye: 3D Kalem
16:00 – 16:30 Coffee Break*
16:30 – 18:00 STEAM Challange: Tasarım Görevi
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Eğitim: Unity 2d Oyun Programlama
20:00 – 21:30 Sosyal Etkinlikler: Robot Futbol Turnuvası
21:30 – 23:00 Takım Görevi: 2D Oyun Tasarımı
23:00 – 23:30 Astronomi Gözlemi
23:30 Yatış

3. Gün

Saat Etkinlik
7:00 - 8:30 Kahvaltı
8:30 – 9:00 Ara
9:00 – 10:15 Eğitim: 3D Tasarım
10:15 – 11:30 Atölye: Sanal Gerçeklik
11:30 – 12:30 Eğitim: Unity 2d Oyun Programlama
12:30 – 13:30 Öğlen Yemeği
13:30 – 14:45 Eğitim: Unity 2d Oyun Programlama
14:45 – 16:00 Atölye: BBC Microbit
16:00 – 16:30 Coffee Break*
16:30 – 18:00 STEAM Challange: Mühendislik Görevi
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Eğitim: C# Programlama
20:00 – 21:30 Sosyal Etkinlikler : Robot Futbol Maçı
21:30 – 23:00 Takım Görevi: 2D Oyun Tasarımı
23:00 – 23:30 Astronomi Gözlemi
23:30 Yatış

4. Gün

7:00 - 8:30 Kahvaltı
8:30 – 9:00 Ara
9:00 – 10:15 Eğitim: C# Programlama
10:15 – 11:30 Atölye: Oyun Karakteri Tasarımı
11:30 – 12:30 Eğitim: Unity 3d Oyun Programlama
12:30 – 13:30 Öğlen Yemeği
13:30 – 14:45 Atölye: Sanal Gerçeklik
14:45 – 16:00 Atölye: BBC Microbit
16:00 – 16:30 Coffee Break*
16:30 – 18:00 STEAM Challange: Bilim Görevi
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Eğitim: Unity 3d Oyun Programlama
20:00 – 21:30 Sosyal Etkinlikler: Takım ve Liderlik Oyunları
21:30 – 23:00 Takım Görevi: 3D Oyun Tasarımı
23:00 – 23:30 Astronomi Gözlemi
23:30 Yatış

5. Gün

Saat Etkinlik
7:00 - 8:30 Kahvaltı
8:30 – 9:00 Ara
9:00 – 10:15 Atölye: Mimari Tasarım
10:15 – 11:30 Atölye: 3D yazıcı kullanımı
11:30 – 12:30 Eğitim: Unity 3d Oyun Programlama
12:30 – 13:30 Öğlen Yemeği
13:30 – 14:45 Atölye: Ahşap Tasarım
14:45 – 16:00 Eğitim: Unity 3d Oyun Programlama
16:00 – 16:30 Coffee Break*
16:30 – 18:00 Eğitim: Design Thinking Workshop
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Eğitim: C# Programlama
20:00 – 21:30 Sosyal Etkinlikler: Takım ve Liderlik Oyunları
21:30 – 23:00 Takım Görevi: Unity 3d Oyun Tasarımı
23:00 – 23:30 Astronomi Gözlemi
23:30 Yatış

6. Gün

7:00 - 8:30 Kahvaltı
8:30 – 9:00 Ara
9:00 – 10:15 Eğitim: Unity 3d Oyun Programlama
10:15 – 11:30 Eğitim: C# Programlama
11:30 – 12:30 Atölye: 3D Kalem Uygulaması
12:30 – 13:30 Öğlen Yemeği
13:30 – 14:45 Atölye: Sanal Gerçeklik
14:45 – 16:00 Atölye: Ahşap Tasarım
16:00 – 16:30 Coffee Break*
16:30 – 18:00 STEAM Challange: Robotik Görevi
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Eğitim: Unity 3d Oyun Programlama
20:00 – 21:30 Sosyal Etkinlikler: Takım ve Liderlik Oyunları
21:30 – 23:00 Takım Görevi: Unity 3d Oyun Tasarımı
23:00 – 23:30 Astronomi Gözlemi
23:30 Yatış

7. Gün

Saat Etkinlik
7:00 - 8:30 Kahvaltı
8:30 – 9:00 Ara
9:00 – 12:30 Doğa Yürüyüşü:
Tüm Katılımcılar ile Uludağ Orman İçi Yürüyüş
Uludağ Fauna ve Flora Örnekleri İncelenmesi
12:30 – 13:30 Kırda Öğlen Yemeği
13:30 – 18:00 Dinlenme
Doğa Eğitimi Dönüş Yolculuğu
Doğa Yürüyüşü Paylaşım Toplantısı ve Örneklerin Laboratuvarda İncelenmesi
18:00 – 19:00 Akşam Yemeği
19:00 – 20:00 Seçmeli Atölye Saati
20:00 – 21:30 Sosyal Etkinlikler: Robot Futbol Turnuvası – Final Maçı
21:30 – 23:00 Kapanış Partisi
23:00 – 23:30 Astronomi Gözlemi
23:30 Yatış

8. Gün

Saat Etkinlik
7:00 - 8:30 Kahvaltı
8:30 – 9:00 Ara
9:00 – 10:15 Kamp Değerlendirmesi
10:15 – 12:30 Takımların Görevlerinin Tamamlanması
Takım Proje Sunumları ve Değerlendirmesi
12:30 – 13:30 Öğlen Yemeği
13:30 – 14:45 Sertifika Töreni ve Kamp Kupasının Verilmesi
14:45 – 16:00 Terminale Hareket