2018 Yaz Kampı
Hakkında

STEM ( Bilim – Teknoloji – Mühendislik – Matematik)

Yeteneklerini Geliştireceğin, Teknoloji Üreteceğin, Unutulmaz Bir Yaz Kampı Seni Bekliyor.

Uludağ Bilim ve Teknoloji Yaz Kampı Uludağ Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yürütülen eğitim projelerinden biridir. Bilim, teknoloji ve alternatif eğitim yaklaşımları konusunda ar-ge çalışmaları yürüten bir ekip tarafından 2011 yılından itibaren düzenlenmektedir. Bilim ve teknoloji alanında birçok atölye programı içeren kamp ayrıca doğa eğitimleri, astronomi gözlemleri, takım ve liderlik eğitimleriyle de fark yaratmaktadır.

21. Yüzyıl içerisinde değişen ve dijitalleşen dünya ile birlikte geleceğe hazırlanan çocuklarımızın artık teknolojiyi sadece kullanma değil üretme vakti de geldi.

Uludağ’ın en gözde konaklama alanında gerçekleşecek programda dolu dolu bir yaz geçirmek için kampımıza katılın.

Neden Bu Kampa Katılmalısın?

Takımınla Stratosfere Balon Uydu Göndermek, Endüstri 4.0 İçin Mini Bir Fabrika Kurmak veya Yapay Zekaya Sahip Bir Otonom Araç Geliştirmek İster misin?

Bilim-Mühendislik ve Yazılım takımları seni bekliyor. İlgili olduğun konu alanına göre takıma katıl ve dolu dolu bir hafta geçir. Her takım için belirlenen uzaya balon uydu gönderme, otonom araç programlama ve insansı robot yapımı gibi heyecan verici görevlerde yer al. Uludağ’ın muhteşem doğasını keşfet ve her gece astronomi gözleminde gezegen ve galaksileri gözlemle. Takım ve liderlik oyunlarıyla iletişim becerilerini geliştir ve doyasıya eğlen.

Türkiye’nin en kapsamlı atölyeleriyle kendi projelerini üret! Bireysel ve takım yarışmaları için görevleri tamamla ve takım kupasını kazan!

Gelişmiş 3D yazıcılarla kendi tasarımlarını istediğin kadar üret. Hem sıkı çalışma hem de doyasıya eğlence bu kampta.

HANGİ TAKIMDA
YER ALMAK İSTİYORSUN?

Senin için ilgi ve merak alanı yönelik 3 farklı program hazırladık. Sana en uygun kamp programı kendin belirleyebilirsin ve tüm Türkiye’den aynı heyecanı yaşayacağın yeni arkadaşların ile takımını oluşturabilirsin.

Bilim ve Teknoloji Takımı

Doğa Eğitimi – Astronomi – Uzay Bilimleri ve Teknoloji Meraklıları bu grupta buluşuyor. Unutulmaz bir doğa tecrübesi, ilk defa göreceğin Uludağ’a özgü endemik bitkiler, her gece gerçekleşecek astronomi gözlemleri seni bekliyor. Ayrıca mekanik, robotik ve birçok teknoloji eğitimi de bu takım için hazırlandı. Takım göreviniz ise kamp sonunda stratosfere bir balon uydu göndermek!

DETAYLAR

Robotik ve Teknoloji Takımı

Robotik, mekanik tasarım ve mekatronik uygulamalar, sensörler, elektronik devre kartları, insansı robotlar ve çok daha fazla uygulama bu takımda. Şimdi teknolojiyi kullanarak mühendis gibi düşünme ve üretme sırası sende. Endüstri 4.0 ile tanışıp mini bir fabrika kurmaya ne dersin? Takım olarak seni bekleyen görev mini fabrikanı Endüstri 4.0 kapsamında çalışır hale getirmek!

DETAYLAR

Yazılım ve Yapay Zeka Takımı

Programlama konusunda kendini geliştirmek, yapay zeka, derin öğrenme ve otonom araçlar konusunda tecrübe kazanmak istiyorsan bu takım tam sana göre. Kamp boyunca farklı programlama dillerinde eğitim alacak ve uygulamalar yapacaksın. Kamp görevin ise kendi takımınla birlikte yapay zeka ile çalışan otonom bir araç geliştirmek. Bu fırsatı kaçırma!

DETAYLAR

Veliler Programlarımız Hakkında
Neler Söyledi?

 • Merak, araştırma ve üretimi çocuklara özendirerek çok büyük ve önemli bir iş yaptığınızı düşünüyorum. Eksik olmayın. Teşekkür ederim.

  Arzu Çırpan Kantarcıoğlu
  Uzman Psikolog - Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Sevgili proje yöneticileri, Üniversitemiz bünyesinde Ulutek' de gerçekleştirdiğiniz program ile çocuklarımıza hayal etme ve hayallerini gerçekleştirme imkanı verdiniz yeni projelerinizde tekrar görüşmek dileğiyle.

  Prof. Dr. Adalet Meral Güneş
  Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.D. Başkanı
 • Merhaba , biz Fransa / Paris’te yaşıyoruz. Her sağlıklı bireyde olması gerektiğine inandığım merak etme, düşünme, sorgulama ve öğrenme isteği gibi becerileri çocuğuma kazandırmayı çok istedim. Bu nedenle; Türkiye ye gelmeden internet üzerinden araştırdım, okulunuzla bu sayede tanışmış olduk. Saygılarımızla.

  Serpil Sezer ÇÖL
  Paris – Fransa
 • Bu etkinliğin çocuklarımızın gelişimine önemli katkı sağladığını, elektronik ve robotik konusunda bir farkındalık oluşturduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkürü borç biliriz.

  Prof. Dr. Hüseyin Aksel Eren
  Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği
 • “Merhaba; Ben Ege Berk GÜLPEK, bu kampa çok istediğim için geldim ve gerçekten çok eğlendim. İyi ki gelmişim. Kendimi gerçekten çok iyi hissediyorum.”

  Doç. Dr. Anastasia Şenyıldız
  Uludağ Üniversitesi, Alman Dil ve Edebiyatı
 • Sevgili ULUTEK Maker Ekibi, Çocuklarımıza sağladığını bu etkinlik için çok teşekkür ederiz. Teknolojinin her geçen gün daha fazla hayatımıza girdiği bu dönemde çocuklarımıza kazandırdığını ufuk için çok teşekkürler.

  Doç. Dr. Tülin Arslan
  Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi
 • Özgür Çınar’ın katılmış olduğu bu program da her gün yeni bilgiler öğrenerek, heyecanla eve gelişi ve anlatışı benim için çok güzeldi. İlerideki eğitim hayatı için çok güzel bir tecrübe oldu. Bu eğitim programını hazırlayan herkese çok teşekkür ederim.

  Ebru Varlı Geçgel
  İnsan Kaynakları Uzmanı
 • “Merhabalar, Ben Nazmi PEKDEMİR. Bu kampın bana gerçekten çok şey kattığını düşünüyorum ve çok eğlendim. Bu kampta emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

  Nazmi PEKDEMİR
  Katılımcı – Bursa Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği
 • Ben Melisa ARDIÇ. Kampın öğrencisiyim. Kamp güzel geçti. Çok eğlendik ve aynı zamanda öğrendik. Kamp çok yoğun geçti. Ailemi bile çok az arayabildim. Ama bu yoğunluk güzel bir yoğunluk. Seneye de görüşmek dileğiyle.

  Katılımcı – Melisa ARDIÇ
 • Bu güzel etkinliği düzenleyerek çocuklarımıza yeni ufuklar açtığınız için teşekkür ederim. Uygulamaya dönük ve çocukların ilgisini çeken bu eğitim gerçekten yararlı oldu.

  Sibel Kuzgun Akın
  Bilgisayar Mühendisi
 • Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çocukların yaratıcılıklarını fark ettikleri ve teknolojiye yakın dolu dolu bir iki hafta geçirdiler. Umuyorum hayatlarına bu bakış açısını kazandırarak, teknolojiyi hayatlarının içinde tüketici değil, üretici bireyler olabilirler.

  Nur Alan
  Makine Mühendisi
 • Merhaba! Ben Serkan Oksar GÜNEY. Yapmış olduğunuz organizasyon için teşekkür ederiz. İyi zaman geçirdiğimi düşünüyorum. Herkese teşekkür ederim.

  Oksar GÜNEY
  Katılımcı - Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği
 • “Teşekkürler. Bu etkinlik bana bir düşünme fırsatı, fikir kazandırdı. Bir haftalık süre içerisinde bu kadar verimli zaman geçireceğim başka bir etkinlik hayal edemiyorum. Bu etkinliği bizim önümüze sunan ve etkinlik sürecinde bizlere yardımları dokunan tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum.

  Burak KURNALI
  Katılımcı – Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği
Katılımcılar İçin
Oryantasyon Programı

Her katılımcımızın aklında aynı soru bulunmakta. Acaba kampta neler yapacağım? Bu soruları cevaplamak, kampta yeni gelen arkadaşları ile tanışmak, eğitmenlerini tanımak, kamp kurallarını öğrenmek ve teknoloji alanında üretim dolu, bol deney uygulamalı ve bol astronomi gözlemli kampımızın detaylarını öğrenmek için kampçılar geldiği akşam oryantasyon programına tabi olacaklardır.


 • Konaklama
 • Ekip
 • Ulaşım
 • Sağlık ve Beslenme
 • İletişim
 • Kayıt Yaptırma Vakti
 • Bilim Yaz Kampı konaklama alanımız Uludağ 2. Oteller bölgesinde bulunan KARİNNA hotelde gerçekleşecek olup, katılımcılarımıza tam pansiyon hizmet veren 5 yıldızlı bir oteldir. Katılımcılarımıza özel olarak tahsis edilmiştir. Kamp katılımcıları 3 kişilik gruplar halinde odalarda ve her bir katta rehber eğitmen bulunacak şekilde konaklamaktadır.
  Kamp tesisi, konforlu odaları, yemek salonları, toplantı ve eğitim salonları ile kamp için ideal bir ortam sağlıyor.
  Kampçılar seçtikleri programa göre grup arkadaşlarıyla konaklıyor, yemeklerde, takım oyunlarında, toplu aktivitelerinde, eğlencelerde ve ortak tüm etkinliklerde diğer programlara katılanlarla birlikte oluyorlar.
  Kız ve erkek kampçılar farklı katlarda konaklıyorlar. Kampçılar, 3 kişilik olarak düzenlenen odalarda kendi yaşıtı arkadaşlarıyla birlikte kalıyorlar.

 • Her çocuğun hayatında iz bırakan eğitmenler vardır. Merak ve ilgi alanında onları daha da ileriye taşıyacak bir rehber eğitmen ile çalıştığında ise hayat boyu unutulmayacak anılar kalır. Profesyonel ve alanında uzman eğitmenlerimiz ile her çocuğun ilgi alanında tecrübe edeceği atölyeler gerçekleştireceğiz. Ertesi yıllarda kamplarımıza gelen katılımcıların aynı ekiple karşılaşmaları, güven ve aitlik duygularının pekişmesini sağlıyor.
  Programa katılan eğitmenlerimiz Teknopark’ta yapılan eğitim ve toplantıların yanında, kampçılardan 4 gün önce kamp tesisinde toplanarak özel bir oryantasyon programından geçiyor ve kampa hazırlanıyor. Eğitimci eğitimi ve süreç yönetimi eğitimleri alıyorlar.

 • Ulaşım için öğrenciler belirlenen noktalara davet ediliyor. İl dışından/yurt dışından gelen katılımcıların terminalden karşılanıp kamp servisleri ile konaklama alanına çıkmalarını tercih ediyoruz. Böylelikle yıllar boyu hatırlanacak olan kamp anıları için şimdiden arkadaşlık kurulmuş ve atölye takımları oluşturulmuş oluyor. Teknopark’taki atölyemizde buluşup kamp servisimiz ile Uludağ Konaklama alanına gelmeleri de diğer alternatif ulaşım yolumuzdur. Programı bu ulaşım noktalarına uygun olmayan velilerimiz de isterlerse katılımcılarını Uludağ’a konaklama noktasına getirip teslim edebiliyorlar.

 • Kampımıza katılan tüm kampçılar ve personel kamp süresince bir özel sağlık sigortası tarafından sigorta güvencesine alınmaktadır. Bunun yanında sürekli takip edilmesi gereken ilaç kullanan katılımcılarımızın sağlık durumu da kamp doktoru tarafından kontrol ediliyor olacaktır. Kamp öncesinde çocuklarımızın sağlık bilgileri ile ilgili aldığımız formlar özenle incelenip bu gibi durumlar da kamp doktorumuz tarafından takip ediliyor. Kamp döneminde kampçıların yanında herhangi bir ilaç bulundurulmasına müsaade edilmiyor. Tüm ilaçlar kamp doktoru gözetiminde bulunuyor.
  Rahatsızlanan ve konunun uzmanı bir doktor tarafından görülmesi gereken kampçılar, özel bir araçla, koçu eşliğinde Bursa Acıbadem Hastanesi'ne götürülüp, gerekli teşhis ve tedavi işlemleri yapılıyor. Bu tip durumlarda aile önceden ve teşhis sonrasında mutlaka bilgilendiriliyor, onayları alınıyor.
  Bunun yanında doğa yürüyüşü ve sosyal etkinlikler güneşin zararlı ışınlarından korunabilmek için önlem alınıyor ve kampçılara bilgilendirme yapılıyor.
  Tüm kamp personeli acil durum ve temel ilk yardım eğitimleri alıyorlar ve kamp öncesindeki oryantasyon sırasında acil durum tatbikatlarına katılıyorlar.

 • Uzun yıllar gerçekleştirdiğimiz kamp gözlemlerimizden elde ettiğimiz deneyimler, ailelerin katılımcılar ve kamp yürütücüleri ile kurdukları iletişimin önemini bize gösteriyor.

  Kayıt Öncesi İletişim Aileler ve katılımcılar, Bilim Okulu web sitesinden, sosyal medya hesaplarından, broşür ve kataloglara, kampımıza katılan diğer velilerin yorumlarına, önceki kampa ait fotoğraf ve videolara ulaşım sağlayabiliyor. Tüm bu verileri inceledikten sonra web sitemizde yer alan kayıt linkinden kolayca kayıt yaptırıyor. Bunun yanında bazı ailelerimiz soru sormak ve kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için 0 555 274 17 00 numaralı telefondan da arayarak danışmanlarımız ile görüşebiliyorlar. Bunun yanında Teknopark’ta bulunan atölyemize de gelerek hem bizimle tanışma imkanı elde ediyor, hem de yürütücülerimiz ile görüşme sağlayabiliyor.

  Kayıt Sonrası Kayıt işlemini tamamlayan ailelerimize haziran ayının ilk haftası içerisinde kamp öncesinde yapmaları gereken uygulamalar ve kampa hazırlık dokümanları gönderiliyor. Bu setin içinde kampçının kampa hazırlanmasından, ulaşımına ve dönüş gününe kadar geçecek süre ile ilgili her türlü bilgi detaylı biçimde yer alıyor.

  İletişim Kamp dönemi, ailelerin çocuklarından uzakta oldukları için en çok iletişim kurmayı istedikleri dönemdir. Atölye programlarının aksamaması için velilere bildirilen saatlerde çocuklar velileri ile görüşme sağlayabiliyor. Bunun yanında velilere daha önce bilgilendirilmede belirtilen telefon numaralarına da program yürütücülerine ulaşabilirler.

  Çocuklarla Telefon Konuşmaları: Kamp sırasında ailelerle çocuklarının telefonla konuşma günleri önceden bildiriliyor ve çocuklar önceden belirtilen saatler arasında kamp telefonlarından ailelerini arayarak rahatça konuşabiliyorlar. Sosyal Medya: Kampımızda görev alan görüntüleme ekibi, öğrencilerin gelişi ile onları görüntülemeye başlar ve atölye etkinlikleri, astronomi gözlemi, doğa yürüyüşü, sosyal etkinlikler boyunca devam eder. Velilerimiz facebook ve instagram hesaplarımızdan öğrencilerimizin resimlerine ulaşabilir. Fotoğraflar kamp boyunca 2-3 günde bir facebook sayfasındaki albümlerde yayınlanmaya devam ediyor.

  Kamp Sonrası Kamp sonrası öğrencilerimizin kamp izlenimlerini paylaşan velilerimiz 1 hafta sonunda kısa bir online değerlendirme anketi ve program ile ilgili görüşlerini yazabileceği formu mail adreslerinde görüyorlar. Bunun yanında kamp fotoğraflarını indirebileceği bir link de mail adreslerine gönderiliyor. Ayrıca program sonunda 2 haftalık süreç içerisinde çocukların atölye performansı ve çalışmaları ile ilgili raporlama velilere de mail olarak gönderiliyor.

 • Kayıt işlemleri için Bursa’da Bulunan Velilerimiz Teknopark’taki Merkez Ofisimize Gelebilir ve burada kayıtlerını tamamlayabilirler. Bunun dışından Bursa dışından ya da yurt dışından katılan kampçılarımızın velileri telefon numaralarımızı arayarak ya da www.bilimokulu.com web sitemizde yaz kampı kayıt kısmından işlemlerini tamamlayabilirler.

  2018 Yaz Programı Veli İzin Formu için tıklayınız

  Ödeme Şekli
  Kamp için peşin ve taksitli ödeme seçenekleri mevcut. Peşin ödemeler banka havalesi ya da kredi kartı ile yapılabilir. Taksitli ödemelerse yalnızca kredi kartı ile yapılabiliyor. Açıklanan tutarlar peşin ödemeli bedellerdir. Tüm banka kredi kartlarıyla %5 fark eklenerek taksitte ödeme yapılabilir.
  Web sitesinden yapılan online kayıtlarda tüm kartlarla tek çekim ödeme yapılabilir; taksitli ödeme ise sadece Yapı Kredi Bankası kredi kartlarıyla yapılabilmektedir.
  Daha önce programa katılmış velilerimize ve kampa bir arkadaşını da getiren velilere %5 indirim uygulanmaktadır.

  Ücrete Dahil Olanlar
  Bursa’dan Uludağ’a araçla ulaşım, her şey dahil tam pansiyon konaklama, Sağlık Sigortası-Kamp Acil Sağlık Sigortası, eğitimlerde kullanılacak her türlü malzeme, geziler, astromi gözlemi ve KDV.

  Kayıt Sonrası
  Kayıt işlemini tamamlayan ailelere -haziran ayının ilk haftası içinde ellerine geçecek şekilde- EMAIL ile bir kamp hazırlık seti gönderiliyor. Bu setin içinde yer alan sağlık bilgi formunun ebeveynler tarafından doldurularak, en geç kamptan iki hafta önce bize ulaştırılması, kampçının sağlık geçmişini önceden bilmemiz açısından çok önemli. Bu setin içinde kampçının kampa hazırlanmasından dönüş gününe kadar geçecek süre ile ilgili her türlü detaylı bilgi yer alıyor.