2019 Kış Okulu Hakkında

Yeteneklerini Geliştireceğin, Teknoloji Üreteceğin, Unutulmaz Bir Kış Okulu Seni Bekliyor.

Sömestr Bilim ve Teknoloji Kış Okulumuz bilim, teknoloji ve alternatif eğitim yaklaşımları konusunda ar-ge çalışmaları yürüten bir ekip tarafından 2011 yılından itibaren düzenlenmektedir. 21. Yüzyıl içerisinde değişen ve dijitalleşen dünya ile birlikte geleceğe hazırlanan çocuklarımızın teknolojiyi sadece kullanma değil üretme konusunda da desteklenmesi sağlanır. Sömestr Bilim ve Teknoloji Kış Okulu programında katılımcılar bilim-yazılım ve robotik takımları altında ilgi alanlarıyla ilgili yoğun bir atölye programına katılırlar. Bu süreçte yetenek ve becerilerini desteklenmesi sağlanır. Katılımcılar geleceğe yönelik önemli tecrübeler kazanırlar. Ayrıca akademik anketler ve gözlem formlarıyla katılımcılara ve ailelere geri bildirimler yapılır.

Neden Bu Programa Katılmalısın?

Türkiye’nin en kapsamlı atölyeleriyle kendi projelerini üret!

Gelişmiş eğitim materyalleri, insan robot teknolojileri, yapay zeka uygulamaları ve bilimsel deneyler bu programda.

Türkiye’nin en kapsamlı atölye programlarıyla bu kış unutulmaz olacak. Kendi projeni üretebilecek ve gelişmiş 3d yazıcılarla kendi ürünlerini üretebileceksin. Her öğrenci için eğitim materyallerinin olduğu atölyemizde, otonom araçlar ve yapay zeka uygulamaları gibi ahşap işleme atölyesi gibi tasarım atölyeleri de alacaksın.

İlgi alanlarınla yönelik hazırlanan; Bilim ve Teknoloji – Robotik ve Teknoloji – Yazılım ve Yapay zeka gruplarından birine girerek geleceğe yönelik yeteneklerini geliştireceksin.

YAŞ ARALIĞINA GÖRE
PROGRAMLAR

Sömestr Programı 21 Ocak 1 Şubat 2019

6 - 9 Yaş

Hafta İçi Hergün
10:00 - 13:00

500 TL
DETAYLAR

10 - 13 Yaş

Yaş Hafta İçi Her Gün
14:00 – 17:00

500 TL
DETAYLAR

14 - 16 Yaş

Hafta İçi Her Gün
17:00 – 20:00

500 TL
DETAYLAR

Program Genel Kazanımları

Sömestr Bilim ve Teknoloji Kış Okulu programımız süresince öğrenciler ilgi alanlarına göre yoğun bir uygulamalı program alırlar. Programımız eğitim bilimciler, mühendisler ve bilim insanlarının ortak hazırladıkları, uyguladıkları ve sürekli gelişen bir yapıya sahiptir. 7 yıldır devam eden uygulamalarda, öğrencilerden, velilerden, akademik kuruluşlar ve iş dünyasından alınan nicel ve nitel veriler programın gelişimini sağlamaktadır.

Yetenek ve Beceriler

Okullarda yoğun akademik yaşam içinden geçen bireylerin yetenek ve becerileri yeterli miktarda desteklenemez. Katılımcıların bilimsel süreç becerileri, mühendislik ve tasarım için gerekli yetenekler, mantıksal düşünme ve üst düzey düşünme becerileri, programlama ve algoritmik düşünme becerileri desteklenir.

Üretim Kültürü

Araştırmalar yeni nesillerin hazır tüketimi çok daha fazla ve çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğini göstermektedir. Programımızda katılımcıların ahşap ürün üretiminden robot üretimine kadar birçok aşamada kendi ürünlerini projelendirmeleri ve üretmeleri sağlanır.

Mesleki Tecrübeler

Günümüzde bilim ve teknoloji alanındaki mesleklerin seçimi ağırlık kazanmıştır. Buna rağmen öğrencilerin lisans öncesinde bilim ve teknoloji alanlarıyla ilgili somut yaşantıları oldukça sınırlıdır. Programımızda öğrenciler ilgi alanlarına göre atölyelerde gerçek yaşam tecrübesi kazanırlar.

Geleceğe Hazırlık

Program süresince bilim ve teknoloji alanlarında elde edilen kazanımlar geleceğin mesleklerine hazırlık sağlamaktadır. Ayrıca atölyemizde yapay zeka, otonom araçlar, gömülü sistemler, endüstri 4.0, beyin mühendisliği gibi geleceğin teknoloji olan alanlarda öğrenciler atölye çalışması yapabilirler.

Sorumluluk

Günümüzde tüm dünyada öne çıkan üniversitelerin uygulamakta oldukları bireysel gelişim ve bireysel eğitim programlarını atölyemizde benimsemekteyiz. Bu süreç öğrenme sorumluluğun öğrencide olduğu bir farkındalık yaratır. Programda öğrenme sorumluluğu kadar, proje, ekip çalışması ve atölye düzeninden de katılımcılar sorumludur.

Anketler Ne Diyor?

Yıllardır uyguladığımız okul dönemi ve yaz dönemi programlarımızda binlerce velimiz ve öğrencimiz ile gerçekleştirdiğimiz anketlerde aldığımız yanıtlardan bazıları aşağıdaki gibidir

Velilerimizin %98’i çocuklarının ileriki yıllarda tekrar programlarımıza katılmasını istediğini belirtti. Velilerimizin %96’sı çocuklarının program sonunda yeni teknolojiler öğrendiğini ve proje üretme konusunda değişim yaşadığını belirtti. Velilerimizin %97’i çocukların bu programda yetenek ve beceri geliştirdiğini ve farkındalığının arttığını belirtti.

Çocuklarımızın % 98’i takip eden programlara da katılma istekleri olduğunu belirtti. Çocuklarımızın % 98’i bu programları arkadaşlarına tavsiye edeceğini belirtti. Çocuklarımızın % 96’sı öğrendikleri uygulamaları ileride de devam ettireceklerini belirtti.

Uyguladığımız anketlerde Bilim Okulu STEM&MAKER denilince akla gelenler aşağıdaki gibi sıralanıyor.

 • Yenilikçilik
 • Teknoloji
 • Yaratıcılık
 • Tasarım
 • Araştırma
 • Merak
 • Bilim
 • Deney
 • Gelecek
 • Keşfetmek
 • Mutluluk
 • Heyecan

Veliler Programlarımız Hakkında
Neler Söyledi?

 • Merak, araştırma ve üretimi çocuklara özendirerek çok büyük ve önemli bir iş yaptığınızı düşünüyorum. Eksik olmayın. Teşekkür ederim.

  Arzu Çırpan Kantarcıoğlu
  Uzman Psikolog - Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Sevgili proje yöneticileri, Üniversitemiz bünyesinde Ulutek' de gerçekleştirdiğiniz program ile çocuklarımıza hayal etme ve hayallerini gerçekleştirme imkanı verdiniz yeni projelerinizde tekrar görüşmek dileğiyle.

  Prof. Dr. Adalet Meral Güneş
  Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.D. Başkanı
 • Merhaba, biz Fransa / Paris’te yaşıyoruz. Her sağlıklı bireyde olması gerektiğine inandığım merak etme, düşünme, sorgulama ve öğrenme isteği gibi becerileri çocuğuma kazandırmayı çok istedim. Bu nedenle; Türkiye ye gelmeden internet üzerinden araştırdım, okulunuzla bu sayede tanışmış olduk. Saygılarımızla.

  Serpil Sezer ÇÖL
  Paris – Fransa
 • Çocuklara bilimsel, analitik düşünmeyi ve yaklaşımı öğretmek adına yaptığınız tüm doğru işler için oğlum adına teşekkür ediyoruz.

  Necdet Karlı
  Nörolog - Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Çocuklarımıza sağladığını bu etkinlik için çok teşekkür ederiz. Teknolojinin her geçen gün daha fazla hayatımıza girdiği bu dönemde çocuklarımıza kazandırdığını ufuk için çok teşekkürler.

  Tülin Aslan
  Mimar/ Akademisyen
 • Bu etkinliğin çocuklarımızın gelişimine önemli katkı sağladığını, elektronik ve robotik konusunda bir farkındalık oluşturduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkürü borç biliriz.

  Prof. Dr. Hüseyin Aksel Eren
  Tekstil Mühendisi-Uludağ Üniversitesi
 • Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çocukların yaratıcılıklarını fark ettikleri ve teknolojiye yakın dolu dolu bir iki hafta geçirdiler. Umuyorum hayatlarına bu bakış açısını kazandırarak, teknolojiyi hayatlarının içinde tüketici değil, üretici bireyler olabilirler. Tekrar teşekkür ederim. Sevgiler.

  Nur Alan
  Yazılım Mühendisi
 • Özgür Çınar’ın katılmış olduğu bu program da her gün yeni bilgiler öğrenerek, heyecanla eve gelişi ve anlatışı benim için çok güzeldi. İlerideki eğitim hayatı için çok güzel bir tecrübe oldu. Bu eğitim programını hazırlayan herkese çok teşekkür ederim.

  Ebru Varlı Geçgel
  İK Yöneticisi
 • Bu güzel etkinliği düzenleyerek çocuklarımıza yeni ufuklar açtığınız için teşekkür ederim. Uygulamaya dönük ve çocukların ilgisini çeken bu eğitim gerçekten yararlı oldu.

  Sibel Kuzgun Akın
  Bilgisayar Mühendisi
 • “1 Haftalık süreç boyunca, oğlum için eğitici ve öğretici bir program oldu. Onu mutlu görmek bizi de mutlu etti. Hergün aynı istek ve heyecanla programa devam etti. Bu oğluma bu imkanları sağlayıp araştırma ve öğrenme merakını teşvik ettiğiniz için başta Ersen Öğretmenimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimize Alp Ailesi olarak teşekkür ederiz. Yeni programlarda yine birlikte olmak dileğiyle

  Serdar ALP
  Banka Yöneticisi
 • “Değerli Bilim Okulu, Okulunuzu şans eseri bir arkadaşımdan öğrendim. Hafta boyunca oğlum çok istekli olarak devam etti. Başarılarınızın devamını dilerim.”

  Vedat Menderes
  Operatör Doktor
 •  “Kızım Mehlika çok mutlu oldu bir ailenin çocuğuna bir yaz tatilinde vermeyeceği bilgi ve tecrübeleri bir haftada verdiniz siz değerli öğretmenlerini de tanıyınca bundan sonra yapacağınız her türlü etkinliğinize katılmak isteriz. Teşekkürler  BİLİMOKULU”  

  Zeynep Kaya
  Uzman Psikolog
 • “Bu projeye çocuğum dahil olduğu için çok mutluyum. Çok keyif alarak bilimle ilgili farkındalık edindiği ve geleceğine ait yoluna iyi ve güzel taşlar döşediği kanaatindeyim. Ekipte bulunan herkese çok teşekkürler. “

  Yasemin Ardıç
  Diyetisyen
 • Çocuklarımızın ufkunun genişlediği, teknoloji ve bilime ilgisinin artmasına vesile olan çok güzel bir program. Emekleriniz için teşekkür ederiz.

  Özge Uzun
  Gıda Mühendisi
REFERANSLAR