“Her Yaş İçin Robotik Uygulamaları”

Amacımız

Robot Atölyemiz 2011 yılında kurulmuştur. Bu yıldan itibaren okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerde eğitimler verilmektedir. Her yaş grubuna uygun etkinlikler içeren atölyemizde temel düzeyden başlayarak ileri düzey robot tasarımı, programlama, akış diyagramları, yapay zeka, algılayıcılar ve insansı robot teknolojileri hakkında eğitim verilmektedir. Kullanılan eğitim materyalleri gelişmiş robotik sistemlerin tasarlanmasına olanak tanır.

Kazanımlar

 • Problem Çözme becerilerini kullanarak akış diyagramları hazırlayacak

 • Çalışır robot tasarımları için Mantıksal Düşünme Becerilerinizi harekete geçirecek,

 • Görevleri tamamlamak için Analitik Düşünme Becerilerini kullanacak,

 • Yön, koordinat, fiziksel büyüklükleri Gerçek Hayat Problemi olarak tanıyacak,

 • Teknik Tasarım yapmaya “İstekli Olma”

 • Ekip çalışması ve Liderlik becerileri kazanma,

 • Teknoloji üretimi alanında özgüven kazanma,

 • Proje tamamlama ve sonuç alma,

 • Yenilikçilik anlayışı kazanma.

 • Küçük kasa hareketlerini etkin bir biçimde kullanacaktır.

 • Mühedilik tasarım adımlarını öğrenme ve uygulama

 • Matematiksel bilgilerini kullanarak uygulama yapmak.

Uygulamalarımız

İnsansı Robot Uygulamaları

Atölyemizde belirli bir saat eğitim alan öğrencilerimiz insansı robot programlamaya devam etmektedirler. İnsansı robotları temel pozlama komutlarıyla programlayarak ardışık hareketler gerçekleştirmelerini sağlamaktadırlar. Gelişmiş sensör teknolojileri ve hareket dinamiği gerçekleştirilen uygulamalar arasındadır.

Yaş Aralığı : 12 ve üstü

STEM Robotik Uygulamaları

STEM robot atölyesinde öğrenciler 20 farklı robot tasarımını yaparken aynı zamanda bilim-mühendislik ve matematik uygulamaları gerçekleştirirler. Atölye çalışmalarında her öğrenci bir set ile çalışır ve tasarım yapmanın yanında karşılaşacağı problemleri de çözmeye çalışır. Tasarım bittikten sonra ise öğrencilerimiz robotlarıyla verilen görevleri tamamlamaya çalışırlar.

Yaş Aralığı: 12 ve üstü

LEGO Robot Uygulamaları

Lego robot atölyesi tasarım açısından öğrencilere sınırsız bir dünya sunmaktadır. Atölye uygulamalarında katılımcılar kendi robot tasarımlarını yaparak robotlarına program yazmaktadırlar. Ayrıca öğrenciler LEGO robot takımına katılarak Ulusal ve Uluslararası turnuvalarda yer alabilmektedirler.

Yaş aralığı: 12 ve üstü

İlkokul Öğrencileri İçin Robot Uygulamaları

Minik ellerin robot tasarımı yapmaları için hazırladığımız atölyemizde mekanik tasarım, temel bilim uygulamaları, mühendislik becerileri ve problem çözme uygulamaları yer almaktadır.

Arduino Robot Uygulamaları

Arduino robot atölyemizde 3d yazılarla hazırladığımız robot şaseleri kullanılarak farklı robot uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Ayrıca arduino ve diğer kontrol kartları ile robotlar programlanmaktadır. Kendi robotunuzu üretmek için tek yapmanız gereken atölyemize katılmanız.

MakeBlock Robot Uygulamaları

Atölyemizde makeblock ürünlerinden farklı robotlar, 40 farklı sensör parçası ve farklı şaseler ile tasarlayabileceğiniz projeler sadece hayal gücünüze bağlı.

6-9 Yaş Robot Uygulamaları

Okul öncesi öğrencilerin temel mekanik konuları uygulama yaptıkları, el becerilerini destekleyen ve proje uygulama eğitimi almalarını sağlayan bir uygulamadır. Öğrenciler 6 farklı robot tasarımı yaptıktan sonra kendi özgün robotlarını da tasarlarlar.

Yaş aralığı: 6-10

Minikler İçin Robot Kodlama Uygulamaları

Minik mucitlere kod yazmayı öğreten, onlara cevap ve tepki veren bir robot ile uygulama yapmaya ne dersiniz. Aslında onu haylaz bir arkadaş gibi düşünebilirsiniz. Beklemekten sıkılan, sizi tanıyan, engellerden kaçan ve şarkı söyleyen bir robot atölyemizde minik mucitleri bekliyor.

Minikler İçin Robot Kodlama Uygulamaları

Eğlenceli görevler seni bekliyor. Bu atölye uygulamasında verilen görevleri tamamlamak için uygun kodları belirleyeceksin. Bunu yaparken de bilgisayar ve tablete ihtiyacın olmayacak.