2020 Eğitim Programları
Hakkında

Yetenek ve becerilerinizi geliştirerek fark yaratacınız bir eğitim programı

Günümüzde, alanında fark yaratan girişimciler, bilim insanları, mühendisler veya sanatçılar toplumda öneli yerler edinmektedir. Bu insanların çocukluklarından itibaren sadece akademik eğitim ile yetinmeyip yetenek ve becerilerini de geliştirebilecekleri yaşantılar içinde olmuşlardır. Bilim Okulu gelecekte fark yaratmak isteyen öğrencilere günümüzde yetenek ve becerilerini geliştirebilecekleri imkanlar sunar.

Yıllık olarak eğitim programımızda öğrenciler Temel elektronik, Mekanik, Robotik,UNITY Oyun Tasarım,3D Teknik Tasarım, Programlama,.Derin Öğrenme, Bilimsel Yöntem ve Deney Uygulamaları gibi 16 farklı konu alınanda eğitim alıp, 40 farklı atölye uygulamasında da çalışma gerçekleştirirler.

Neden Bu Programa Katılmalısın?

Türkiye’nin en kapsamlı atölyeleriyle kendi projelerini üret!

Gelişmiş eğitim materyalleri, insan robot teknolojileri, yapay zeka uygulamaları ve bilimsel deneyler bu programda.
Türkiye’nin en kapsamlı atölye programlarıyla bu yaz unutulmaz olacak. Kendi projeni üretebilecek ve gelişmiş 3d yazıcılarla kendi ürünlerini üretebileceksin. Her öğrenci için eğitim materyallerinin olduğu atölyemizde, otonom araçlar ve yapay zeka uygulamaları gibi ahşap işleme atölyesi gibi tasarım atölyeleri de alacaksın.

İlgi alanlarınla yönelik hazırlanan; Bilim ve Teknoloji – Robotik ve Teknoloji – Yazılım ve Yapay zeka gruplarından birine girerek geleceğe yönelik yeteneklerini geliştireceksin.

YAŞ ARALIĞINA GÖRE
PROGRAMLAR

1. Dönem 22 Haziran-3 Temmuz 2020
2. Dönem 6-17 Temmuz 2020
3. Dönem 20-29 Temmuz 2020
4. Dönem 10-21 Ağustos 2020
5. Dönem 24 Ağustos-4 Eylül 2020

6 - 9 Yaş

Hafta İçi Hergün
9:30 - 12:00

600 TL
DETAYLAR

10 - 13 Yaş

Yaş Hafta İçi Her Gün
13:00 – 15:30
16:30 – 19:00

600 TL
DETAYLAR

14 - 16 Yaş

Hafta İçi Her Gün
19:00 – 21:30

600 TL
DETAYLAR
PROGRAM GENEL KAZANIMLARI

2020 Yaz Okulları
Bana Neler Kazandıracak?

Katılımcıların bilimsel süreç becerileri, mühendislik ve tasarım için gerekli yetenekler, mantıksal düşünme ve üst düzey düşünme becerileri, programlama ve algoritmik düşünme becerileri desteklenir.

Programımızda katılımcıların ahşap ürün üretiminden robot üretimine kadar birçok aşamada kendi ürünlerini projelendirmeleri ve üretmeleri sağlanır.

Buna rağmen öğrencilerin lisans öncesinde bilim ve teknoloji alanlarıyla ilgili somut yaşantıları oldukça sınırlıdır. Programımızda öğrenciler ilgi alanlarına göre atölyelerde gerçek yaşam tecrübesi kazanırlar.

Atölyemizde yapay zeka, otonom araçlar, gömülü sistemler, endüstri 4.0, beyin mühendisliği gibi geleceğin teknoloji olan alanlarda öğrenciler atölye çalışması yapabilirler.

Günümüzde tüm dünyada öne çıkan üniversitelerin uygulamakta oldukları bireysel gelişim ve bireysel eğitim programlarını atölyemizde benimsemekteyiz.

about
REFERANSLAR
YORUMLAR

Velilerimiz Bizim İçin Neler Söyledi

Bir bütün olarak ele aldığımız eğitim çalışmalarımızda aileler de önemli bir yer tutmaktadır. 2010 yılında başlayan çalışmalarımız her gün bize katılan aileler ile büyümeye devam ediyor.

Farklı ülkelerden, farklı şehirlerden ve farklı mesleklerden bir çok velimiz eğitim sürecinin etkin bir parçasını oluşturuyor.

"Çocuklarımızın eğitimi için çıktığımız Bilim yolculuğuna, 4’üncü yılında birlikte geçirdiğimiz her anı heyecan verici bu etkinliği 5’inci yılını aynı heyecan ile bekliyor olacağız. Projede emeği geçen tüm eğitimcilerimize teşekkür ederiz, seneye tekrar görüşmek dileğiyle..."

author
Harun ASA
Yönetici - RB KARESİ A.Ş
( 12 Yorum )

"Poyraz tüm eğitmenlerin harika insanlar olduğunu söyledi. Çocuklarla da keyifli arkadaşlıklar kurduğunu, tüm atölye çalışmalarından çok keyif aldığını vurguladı. Gerçekten ufuk açıcı bir kamp olduğu kesin. Tüm ekibe ve size teşekkürler, emeklerinize sağlık... Tekrar görüşebilmek umuduyla,”

author
Özlem KOÇ
Yönetici - SAP TURKEY
( 12 Yorum )

"Yağmur kampınıza katılıp eve dönünce yazılanların az bile olduğunu düşünüyorum. Yağmur tüm kamp boyunca çok mutluydu, şimdiden gelecek seneyi sabırsızlıkla bekliyor. Sizin aracılığınızla tüm öğretmenlere, bu kampı planlayan, lojistiğini gerçekleştiren herkese ve size biz Varol’lar çok teşekkür ederiz. Sevgiler.”

author
Özlem VAROL
Arkeolog
( 13 Yorum )

"Zaman içinde oğlumun artan merakı ve hevesi ile beraber çalışma azmindeki artış, özgüveni ve yeni bir şeyler öğrenme istek ve arzusu bana adrese geldiğimi kanıtladı. Sizlere çocuğuma katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız.

author
Berkant TURUPÇU
MARTUR - Mali Müşavir
( 13 Yorum )

"Günümüz mesleklerinden kodlama robotik gibi çalışmaların içerisinde çocuğumun bulunması için tercih ettik. iyi ki gelmişiz oğlum 2 hafta boyunca her gün heyecanla ve büyük mutlulukla devam etti. Evde sürekli öğrendiklerini anlattı ve denemeye çalıştı. Tüm emeği geçenlere teşekkürler."

author
Züleyha RAVANOĞLU
Mali Müşavir
( 13 Yorum )

"Merak, araştırma ve üretimi çocuklara özendirerek çok büyük ve önemli bir iş yaptığınızı düşünüyorum. Eksik olmayın. Teşekkür ederim.”

author
Arzu Çırpan Kantarcıoğlu
Uzman Psikolog
Uludağ Üniversitesi
( 12 Yorum )

"Sevgili proje yöneticileri, Üniversitemiz bünyesinde Ulutek' de gerçekleştirdiğiniz program ile çocuklarımıza hayal etme ve hayallerini gerçekleştirme imkanı verdiniz yeni projelerinizde tekrar görüşmek dileğiyle”

author
Prof. Dr.
Adalet Meral Güneş
Uludağ Üniversitesi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
A.D. Başkanı
( 12 Yorum )

"Merhaba , biz Fransa / Paris’te yaşıyoruz. Her sağlıklı bireyde olması gerektiğine inandığım merak etme, düşünme, sorgulama ve öğrenme isteği gibi becerileri çocuğuma kazandırmayı çok istedim. Bu nedenle; Türkiye ye gelmeden internet üzerinden araştırdım, okulunuzla bu sayede tanışmış olduk. Saygılarımızla.”

author
Serpil Sezer ÇÖL
Paris – Fransa
( 12 Yorum )

"Bu etkinliğin çocuklarımızın gelişimine önemli katkı sağladığını, elektronik ve robotik konusunda bir farkındalık oluşturduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkürü borç bil”

author
Prof. Dr. Hüseyin Aksel Eren
Uludağ Üniversitesi
Tekstil Mühendisliği
( 12 Yorum )

"Çocuklara bilimsel, analitik düşünmeyi ve yaklaşımı öğretmek adına yaptığınız tüm doğru işler için oğlum adına teşekkür ediyoruz.”

author
Necdet Karlı
Nörolog
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
( 12 Yorum )

"Çocuklarımızın ufkunun genişlediği, teknoloji ve bilime ilgisinin artmasına vesile olan çok güzel bir program. Emekleriniz için teşekkür ederiz.”

author
Özge Uzun
Gıda Mühendisi
( 12 Yorum )

"Çocuklarımızın kendi özelliklerini ve farkındalıklarını keşfetmesinde Bilim Okulu’nun önemli katkıları olmuştur diye düşünüyorum. Değerli öğretmenlerimize bu kutsal görevlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. ”

author
Ezel Can
Müzisyen
( 12 Yorum )

"Oğlum Ege Tunalı’nın hayallerini gerçeğe dönüştürebileceği imkanlar sunduğunuz için çok teşekkür ederiz. Atölyelerde öğrendiklerinin yanı sıra verdiğiniz sevgi dolu ortam ile bizleri çok mutlu ettiniz. Yeni atölyelerde görüşmek dileğiyle.”

author
Emre Şen Tunalı
Mimar
( 12 Yorum )

"Sevgili Bilim Okulu Ekibi, Çocuklarımıza sağladığını bu etkinlik için çok teşekkür ederiz. Teknolojinin her geçen gün daha fazla hayatımıza girdiği bu dönemde çocuklarımıza kazandırdığını ufuk için çok teşekkürler.”

author
Doç. Dr. Tülin Arslan
Uludağ Ü. Mimarlık Fakültesi Dekan Y.
( 12 Yorum )

“Çocuklar evlerine döndü. Yaşadıklarını anlatmak için hiç susmadan birbirleriyle yarışıyorlar. Bu deneyimi onlara sunduğunuz için teşekkür ederim. Unutamayacakları bir tatil geçirdiler. Seneye de katılmak istiyorlar. Biz velileri de kabul ederseniz neden olmasın.”

author
Suzan SABUNCUOĞLU
Eğitimci
( 12 Yorum )